Meistarklase.
Laikmetīgā deja. Kustību situācijas

Nodarbības pamatā ir kustību situācijas, ar kuru palīdzību tiks attīstīta ķermeņa fiziskā sagatavotība, koordinācija un reakcijas spējas. Uzdevumi tiek balstīti uz spēles principa un to sarežģītība ir pielāgojama jebkuram kustības pieredzes līmenim. Nodarbība veidota iedvesmojoties no horeogrāfes un dejotājas – Elīnas Lutces pieredzes, kas gūta apmeklējot dejas tehnikas ‘’Fighting Monkey’’ meistarklases.

Elīna Lutce

Elīna Lutce absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas nodaļu pie profesores Olgas Žitluhinas 2011. gadā un strādā, kā neatkarīga horeogrāfe un dejas māksliniece. Veidojusi laikmetīgās dejas izrādes (Rezervisti, Korpuss), kā arī horeogrāfiju dramatisko teātru iestudējumiem (tostarp ‘’Enģeļi Amerikā’’ rež. M.Eihe Dailes teātrī, ‘’Sarkangalvīte un vilks’’ rež.E.Seņkovs, Latvijas Nacionālajā teātrī, ‘’Vasarnieki’’ rež.E.Seņkovs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī). 2015. gadā uzsākusi radošo sadarbību ar režisoru Viesturu Kairišu un māksliniekiem Kristu un Reini Dzudzilo, kas vainagojusies ar vairākiem iestudējumiem: operu ‘’Vīlas’’ Latvijas Nacionālajā operā, izrādēm – ‘’Pērs Gints’’, ‘’Uguns un nakts’’ un ‘’Salome’’ Latvijas Nacionālajā teātrī. Kā dejotāja Elīna Lutce strādājusi kopā ar Kūnu Augustainenu (Koen Augustijnen), Branko Potočanu (Branko Potochan), Villiju Dorneru (Willi Dorner). Elīna Lutce ir arī viena no 13. Baltijas triennāles māksliniecēm (2018).

Rūdolfs Gediņš

Rūdolfs Gediņš 2015. gadā ieguva laikmetīgās dejas horeogrāfijas bakalauru Latvijas Kultūras akadēmijā un šovasar absolvēs teātra mākslas maģistra programmu. Lielākoties strādājis kā dejotājs izrādēs Latvijas Nacionālajā teātrī (‘’Nature Morte’’ Hor.A.Bankava, ‘’Salome’’rež. V.Kairišs, ‘’Visas manas vājības ir tavas lūpas’’) , Liepājas teātrī (‘’Paradīze’’ Dž.Dž.Džilindžers) , Latvijas Nacionālajā operā (‘’Makbets’’ rež.V.Meikšāns) Ģertrūdes ielas teātrī (‘’Fafabulala’’ hor.A.Bankava, ‘’Turku kafija’’ hor.B.Potochan, ‘’Memor’’ hor.A.Bankava), kā arī dažādos neatkarīgos teātra un dejas projektos, un lieluzvedumos sadarbībā ar vietējiem un ārvalstu māksliniekiem. Pēdējā laikā arvien vairāk darbojas kā horeogrāfs, šosezon, veidojot izrādes Latvijas Nacionālajā teātrī (‘’Visas manas vājības ir tavas lūpas’’) , Dailes teātrī (‘’Salemas raganas’’L.G.Ķibere) un Ģertrūdes ielas teātrī (‘’ANNA : ЛЮБОЛЬ’’ rež.M.Linarte), šobrīd veido savu diplomdarba izrādi ar nosaukumu ‘’Dievišķs fakts’’, kuras pirmizrāde gaidāma 7-8.maijā Ģertrudes ielas teātrī.