Radošā darbnīca
sestdien, 28.IV

Radošā darbnīca “Kur gribu tur dejoju”

Jebkura vide, vieta var tapt par skatuvi, jebkurš cilvēks var tapt par dejotāju un jebkurš garāmgājējs  – par skatītāju.

Šogad Dejas diena rāda savu dabīgo, pop-up(-īgo) raksturu un aicina tevi pievienoties dēkai. Kā ik gadu Dejas diena iespringst, sakoncentrē enerģiju, notiek salīdzinoši pēkšņi un nodziest līdz kādai nākamajai izlādei. Radošajā darbnīcā visa uzmanība būs laikmetīgajai dejai. Tā vēlreiz un vēlreiz parādīs, ka jebkura vieta var kalpot par skatuvi un iedvesmas avotu.

Radošās darbnīcas valdzinājums slēpjas laikmetīgās dejas koncepcijā – nav no svara tava fiziskā attīstība, tavs ķermenis ir skaists pēc būtības. Laikmetīgā deja nāk pretī – izceļ dejotāju ikvienā cilvēkā un ļauj tam pieredzēt, kā ir būt dejas māksliniekam. Tas ir liels piedzīvojums, liela uzdrošināšanās būt dejotājam, izpildītājam, māksliniekam uz vienu dienu.

Piedalīties dejas radošajā darbnīcā tiek gaidīts ikkatrs vecumā no 16 līdz 60 gadiem. Dalībai darbnīcā ir jāpiesakās, rakstot uz e-pastu- info@dejasdiena.lv

Radošā darbnīca norisināsies  28. aprīlī no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 deju studijā „Dzirnas” (Lāčplēša ielā 106/108) trīs profesionālu horeogrāfu un dejotāju  – E.Krūmiņas, E.Kronbergas un S.Jankovskas vadībā.  Radošās darbnīcas noslēgumā  visi dalībnieki tiks aicināti doties līdz ar horeogrāfēm  izdejot iegūto dejas prieku pilsētā .

Darbnīcas dalībnieku skaits – līdz 60.

Eva Krūmiņa (iepriekš Vancāne) dejojusi jau kopš agra vecuma: tautas dejas, klasisko deju, estrādes dejas un, visbeidzot, iemīlējusi laikmetīgo deju jau 14 gadu vecumā. 2011.gadā ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgās dejas mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā. Dzīvojusi Nicā, Francijā un apguvusi laikmetīgo deju, kā arī afrikāņu dejas padziļināti. Pasniegusi dejas nodarbības vairākās deju studijās gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vairākus gadus bijusi deju studijas „Dzirnas” profesionāļu sastāvā, kā arī bijusi daļa no Lilijas Liporas vadītās dejas teātra kompānijas „Stars’ Well” („Zvaigžņu AkA”).  Kā dejotāja apmeklējusi gan festivālus, gan meistarklases Turcijā, Izraēlā, Vācijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā un Portugālē.

Pašlaik pasniedz laikmetīgās dejas nodarbības pieaugušajiem „I-Dejas mājā” un strādā pie lielākā projekta savā dzīvē – dēla.

Santa Jankovska ir horeogrāfe, repetitore deju studijā Intriga, kur strādā kopš 14 gadu vecuma. 2011. gadā ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgās dejas mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā. Santai ir arī profesionālās augstākās izglītības bakalaura grāds Fizioterapijā, ko ieguva, absolvējot 2015. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Santas interešu objekts ir cilvēks, tā ķermenis un kā tas sevi izsaka caur kustību. Šīs tēmas Santa skata gan caur horeogrāfa, gan fizioterapeita prizmu, un, atzīst, ka divu vienādu uz šīs pasaules – nepastāv.

Eva Kronberga ir dejotāja, horeogrāfe un dejas pasniedzēja. Ieguvusi bakalaura grādu Laikmetīgās dejas horeogrāfijas programmā Latvijas Kultūras akadēmijā. Eva ir dejotāja mākslinieku apvienībā – laikmetīgās dejas kompānija „Ārā”, kura tika izveidota, apvienojoties jaunajiem laikmetīgās dejas māksliniekiem – Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas absolventiem (2015).

Evas uzmanības lokā ir iekšējās un ārējās formas izjūtu meklēšana caur apzināšanos un praksēm, kas saistās gan ar dejas tehnikām, gan kustību kā tādu.