Meistarklase.
Laikmetīgā deja. Dream dancers

Meistarklasi vadīs latviešu horeogrāfe Rūta Ronja Pakalne kopā ar trīs Igaunijas dejas māksliniecēm –  Joannu Kalmu (Joanna Kalm), Madli Paves (Madli Paves) un Kristīnu Taula (Christin Taul).

Meistarklase tiks balstīta uz šobrīd procesā esošo  laikmetīgās dejas izrādi “Dream dances”, kura ir šo četru jauno  Latvijas un Igaunijas horeogrāfu un dejotāju kopdarbs. Mākslinieces 2018./2019. gada sezonā ir Igaunijas Dejas aģentūras TantsuRUUM rezidentes, kur, strādājot pie savām individuālajām kustību praksēm, radās kopīga iecere par izrādi. Izrāde “Dream dances” radusies dejotājām, sapņojot par deju. Dejotāju mērķis ir dot iespēju dejai pašai sākties, neuzliekot ierobežojumus dažādu uzdevumu vai priekšuzstādījumu veidā. Autores tic, ka šie sapņi, kas rodas dejā, nav nejauši — tos veido visas iepriekšējās personīgās pieredzes un saskarsmes ar kustību. Izrādes laikā dejotājas radīs tādu vidi, kur sapņi kļūs par realitāti — deja dzims dejotāju ķermeņos, tiks izpildīta un pēc tam izgaisīs. Ko deja savā būtībā spēj vēstīt par cilvēku? Vai vispār ir iespējams izpildīt savas sapņu dejas? Kāpēc mēs sapņojam par šādām dejām? Kā un vai tās atspoguļo mūsu vēlmi pēc jaunas realitātes?

Rūta Ronja Pakalne

Rūta ir ieguvusi Bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijā Latvijas Kultūras akadēmijā, studējusi deju skolā P.A.R.T.S. (Brisele, Beļģija), kā arī gadu studējusi deju un teātri Latvijas Kultūras akadēmijas Maģistra programmā. Kā arī ieguvusi maģistru Audiovizuālos medijus: TV un Dokumentalo kino BFM (Baltic Film, Media, Arts and Communication school) Talinā. Briselē Rūta dejojusi tādu pasaulē slavenu horeogrāfu kā  Anna Teresa De Keersmaeker, Trisha Brown, Pina Bausch, William Forsythe u.c.